Leto praje úrazom. Chráňte svoje dieťa a poistite ho.

Každý rodič už aspoň raz zažil situáciu, kedy z diaľky počul detský plač a vedel, že je to jeho dieťa. V tom momente už len treba dúfať, že sa nestalo nič vážne a že dieťa vyviazne len s odreninou či modrinou.

Žiaľ, stávajú sa aj horšie situácie a aj keď netreba maľovať čerta na stenu, je dobré byť pripravený a najmä zabezpečený pre prípad, že s dieťaťom bude rodič musieť zostať doma, v horšom prípade dokonca v nemocnici.

Čo by ste o rizikovom životnom poistení detí mali vedieť ešte predtým, ako uzavriete zmluvu?

Podmienky uzavretia zmluvy

Rizikové životné poistenie je možné založiť dieťaťu od jeho narodenia, štandardne od 6 týždňov. Ak má rodič viac ako jedno dieťa, na jednu zmluvu je možné poistiť aj viac osôb. To v konečnom dôsledku prináša výhody vo forme zľavy z poistného. Celková cena rizikového životného poistenia pre deti závisí od viacerých faktorov, akými sú počet osôb na jednej zmluve a od krytia, ktoré je samozrejme voliteľné.

Poistné krytie na zmluve rizikového životného poistenia

Pri rozhodovaní sa, čo všetko by rizikové životné poistenie malo kryť, odporúčame myslieť najmä na krytie trvalých následkov úrazu, závažných ochorení, dennej dávky za liečenie úrazu, hospitalizáciu, chirurgický zákrok, prípadne ošetrovné. Je dôležité upozorniť, že v prípade opakujúcich sa poistných udalostí v krátkom čase, napríklad opätovná zlomenina a podobne, môže poisťovňa pristúpiť k úprave zmluvy, napríklad formou odpoistenia rizika. Na zmluve je možné tiež poistiť riziko aj pre prípad ušlého príjmu, ak dieťa ochorie alebo utrpí úraz a rodič s ním musí zostať na OČR dlhšie ako 11 dní. Tento druh poistenia sa však na trhu vyskytuje sporadicky.

Všetko, čo potrebujete vedieť o invalidnom dôchodku.

Ťažký úraz či choroba môžu poriadne zamávať rodinným rozpočtom. Najmä vtedy, ak nebudeme môcť pracovať. Každý zamestnanec či živnostník síce platí odvody na invalidné poistenie, z ktorého môže dostať invalidný dôchodok, no jeho výška sa väčšinou ani len nepribližuje platu, ktorý dostával predtým. Ako ochrániť svoj príjem v prípade invalidity? Ako si vybrať zo širovej ponuky, ktoré ponúkajú poisťovne? Na tieto a ďalšie otázky odpovedá Katka Faktorová, riaditeľka divízie Životného poistenia, Investícií a Penzií Finportal.

Čítať viac »

Na čo si treba dať pozor

Pred podpisom zmluvy odporúčame všímať si, aké druhy úrazov sa uvádzajú v oceňovacích tabuľkách poisťovne, či sú tam aj ,,ľahšie,, úrazy ako podvrtnutia, pomliaždeniny a za akých podmienok sú plnené. Všimnite si tiež, akú má poisťovňa stanovenú minimálnu dobu liečenia úrazu a pozor si treba dať aj na včasné nahlásenie poistnej udalosti z úrazu. Niektoré poisťovne môžu totiž krátiť poistné plnenie za nedodržanie stanovenej lehoty.

Podľa štatistík až polovica detí nemá žiadnu formu poistenia, čo je alarmujúca skutočnosť najmä vzhľadom na fakt, že každoročne pribúda počet pacientov s kritickými ochoreniami, a to nie len u dospelých, ale aj u detí. Úraz, či vážna choroba totiž dokáže negatívne ovplyvniť nie len psychický stav rodiča, ale aj rodinný rozpočet. Buďte na takúto situáciu pripravení a chráňte seba aj dieťa prostredníctvom rizikového životného poistenia. Najlepším poistením pre dieťa je dobre poistený rodič.

Článok je prevzatý zo stránky www.finportal.sk so súhlasom autora

Mám záujem o viac informácií

Po vyplnení údajov Vás budeme kontaktovať